logo

Zachód ze Wschodu – GYEHEE KIM znowu w Toruniu

     W niedzielę, 26 listopada usłyszymy w toruńskim Ratuszu Staromiejskim południowokoreańską skrzypaczkę, Gyehee Kim, ubiegłoroczną laureatkę II nagrody IV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego. Artystka otrzymała wówczas także Nagrodę Towarzystwa Bachowskiego za najlepsze wykonanie muzyki Jana Sebastiana Bacha. Listopadowy koncert VII Festiwalu Cichej Muzyki jest realizacją tej nagrody.

     Laureatce będzie towarzyszyła pianistka, Katarzyna Nowaczewska – Manthey.

 

VII Festiwal Cichej Muzyki Towarzystwa Bachowskiego w Toruniu

EX ORIENTE OCCIDENS

Repertuar: J. S. Bach – Beethoven – Saint-Saens

Wykonawcy: Gyehee Kim (skrzypce), Katarzyna Nowaczewska – Manthey (fortepian)

Słowo: Jakub Burzyński

Termin: niedziela, 26 listopada 2017, godz. 17.00

Miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Toruniu

Wstęp wolny

Repertuar:

L. v. Beethoven – Sonata in E-flat major for Piano and Violin, No. 3, Op. 12/3 

J. S. Bach – Sonata No. 1 for Solo Violin in g minor, BWV1001

C. Saint-Saëns – Introduction and Rondo Capriccioso, Op. 28

Wykonawcy:

Gyehee Kim swój pierwszy solowy występ zaliczyła w wieku dziewięciu lat w Seoul Arts Center. Występowała również z Rosyjską Orkiestrą Symfoniczną, Eurazjatycką Filharmonią. Aktualnie jest studentką Uniwersytetu Narodowego w Seulu. Gyehee Kim zdobyła nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym ISANG YUN w 2014 roku. Oprócz tego zajęła trzecie miejsce w szóstym Międzynarodowym Konkursie Czajkowskiego dla Młodych Muzyków oraz pierwszą nagrodę i dwie nagrody specjalne od Fundacji Czajkowskiego podczas 4. Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów i Skrzypków Gnessin.

Katarzyna Nowaczewska-Manthey jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne w Poznaniu. Studia kontynuowała w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jarosława Drzewieckiego. Szczególne miejsce w jej działalności koncertowej zajmuje kameralistyka. Swoje umiejętności solistyczne i kameralne rozwijała pod kierunkiem m.in.: Tatiany Szebanowej, Katarzyny Jankowskiej, Celiny Hellerowej, Aleksieja Orłowieckiego, Andrzeja Bauera, Jadwigi Kaliszewskiej, Jerzego Marchwińskiego i Waldemara Malickiego. Towarzyszy uczniom i studentom na konkursach, zdobywając liczne nagrody za wyróżniający akompaniament. Uczestniczy również jako akompaniator w Kursach Mistrzowskich, współpracując z takimi artystami jak: Viktor Pikajzen, Konstanty Andrzej Kulka, Wojciech Mrozek, Patrycja Piekutowska, Józef Frakstein. Ma na swym koncie występy m.in. ze skrzypkiem Bartłomiejem Niziołem, klarnecistą Wojciechem Mrozkiem, kontrabasistą Szymonem Marciniakiem i hiszpańską sopranistką Eugenią Pont-Burgoyne. Występuje w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Austria). Dokonała nagrań dla TVP. Prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy oraz akompaniuje studentom w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W roku 2004 otrzymała Dyplom Ministra Kultury za szczególne osiągnięcia pedagogiczne.