logo

Wszystkie poranki świata – Da Gamba Ensemble – 28 października 2012

Da Gamba Ensemble

WSZYSTKIE PORANKI ŚWIATA

Da Gamba Ensemble 

28 paździenika 2012

godz. 17.00

Ratusz Staromiejski

Sala Mieszczańska

 

Da Gamba Ensemble

 

Zespół powstał w 2005 roku. Brał udział w wielu festiwalach i koncertach w całej Polsce oraz w Europie n.p.: Festiwal Forum Musicum we Wrocławiu (2005), Forum Muzyki Dawnej w AMFC w Warszawie (2006, 2007), Pierwszy Studencki Festiwal Muzyki Dawnej w Krakowie (2005). Współpracujemy z licznymi zespołami muzyki dawnej w Polsce, np. Canor Anticus, Ars Nova, Il Tempo, Cracovia Barocca, Bella Indifferenza, Cantica Sacra, Floripari, Orkiestra Złotego Wieku.

Muzycy grają na kopiach instrumentów z epoki baroku.

 

Karolina Koślacz

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (filia w Białymstoku) w klasie wiolonczeli prof. A. Zielińskiego. Grę na violi da gamba rozpoczęła przy przygotowaniach do koncertu z zespołem Canor Anticus. Instrument ten tak ją zafascynował, że postanowiła pogłębiać swe umiejętności w tym kierunku. Początkowo w Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie, a następnie w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2006 roku jest absolwentką Akademii Muzycznej

w Krakowie w klasie prof. Marcina Zalewskiego. Doskonaliła swą grę na wielu kursach mistrzowskich (m.in. u Barbary Hoffman, Vittorio Ghielmi, Wielanda Kuijkena, Paolo Pandolfo) Uczestniczyła także w licznych koncertach i festiwalach na terenie Polski oraz za granicą (m.in. Festival Brezice, (Słowenia), Młodzi Artyści w Krakowie, Wieczory Wawelskie, Festiwal Muzyki Dawnej „Anima Musica” Muzyka w Kościele Św. Katarzyny w Warszawie). Obecnie współpracuje z różnymi polskimi zespołami muzyki dawnej, (np. Il Tempo, Canor Anticus, Bella Indifferenza)oraz prowadzi klasę violi da gamba w Państwowej Szkole II Stopnia im. F. Chopina w Warszawie.

Karolina Koślacz jest nie tylko muzykiem: zajmuje się także nauczaniem języka francuskiego.

 

Paweł Zalewski

Grę na violi da gamba studiował u Marcina Zalewskiego, Petra Wagnera i Kazimierza Pyzika na Akademii Muzycznej w Krakowie i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Doskonalił się również na kursach mistrzowskich i lekcjach prywatnych z takimi profesorami jak: M. Caudle, B. Hoffman, J. ter Linden, J. Manson, J. Meder, P. Pandolfo. Paweł Zalewski współpracuje z wieloma zespołami muzyki dawnej (m.in. Ars Nova, Canor Anticus, Ars Cantus, Capella Cracoviensis, Collegio di Musica Sacra, Concerto Pollacco, Narol Baroque, Orkiestrą Złotego Wieku, Sabionetta). Występował z tymi zespołami na festiwalach i koncertach w Polsce i w Europie (Austria, Cypr, Czechy, Grecja, Niemcy). Wziął udział w nagraniu sześciu płyt z muzyką dawną. Oprócz gry na violi da gamba Paweł Zalewski zajmuje się innymi gatunkami muzyki. Jako gitarzysta, gambista, wokalista i kompozytor wziął udział w nagraniu dwóch płyt z muzyką rozrywkową.