logo

WIECZÓR DWÓCH KRÓLI • 27 IX 2015 • Musica Graziosa

Niestety skończyły się wakacje. Na szczęście zaczęły się koncerty V Festiwalu Cichej Muzyki.

Zapraszamy na cichy koncert, z wiolonczelą piccolo debiutującą na naszej scenie.

V Festiwal Cichej Muzyki

Wieczór dwóch króli

Repertuar: J.S. Bach i G.F. Händel. Sonaty.

Wykonawca: Zespół „Musica Graziosa”:
Konrad Górka – wiolonczela piccolo
Paulina Tkaczyk – klawesyn
Słowo: Jakub Burzyński

Termin: niedziela, 27 września 2015, godz. 17.00

Miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

Wstęp bezpłatny.

Nasza witryna: http://www.js-bach.pl/aktualnosci/

 

♦ Konrad  Górkavioloncello piccolo

Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Studia podyplomowe odbywał w Hochschule für Musik w Würzburgu w klasie wiolonczeli Prof. Jorga Metzgera. Po ukończeniu studiów był współzałożycielem i pierwszym wiolonczelistą zespołu Consortium Jagiellonicum – Uniwersyteckiej Orkiestry Barokowej, grającej na  dawnych instrumentach oraz Kwartetu i tria Św. Marcina. Zainteresowania muzyką  dawną  rozwijał  na  kursach  mistrzowskich  prowadzonych  przez Richte Van Der Meera, Alberta Bruggena, Reinera  Zipperlinga  oraz  Marka Caudle. Ma na swoim koncie pierwsze polskie wykonanie VI Suity D-Dur Bacha w oryginalnej wersji przeznaczonej na barokową violoncello piccolo. Występował i nagrywał płyty z wieloma polskimi  zespołami Muzyki  Dawnej i współczesnej – m.in.  Il  Tempo,  Arte  dei  Suonatori, Floripari,  Kwartet i Trio Św. Stanisława, Studium Musicae Cracoviense, Intermezzo, Floripari, Consortium Sedinum, Risonansa, Solo e Tutti, Harmonologia, Ensemble XIX. Od  1986  roku  jest  stałym  członkiem  orkiestry  kameralnej  Capella Cracoviensis, a od 1988  koncertmistrzem grupy wiolonczel. Jest laureatem nagrody ,,Fryderyk 2006” w kategorii – ,,Muzyka Kameralna’’ za płytę z muzyką A. Piazzoli nagraną z Kevinem Kelnerem i zespołem Piazzoforte. Konrad Górka koncertował jako solista i  kameralista  w  kraju i za granicą (m.in. USA, Japonia, Chiny, Anglia, Francja, Niemcy, Holandia, Czechy i Słowacja).   

♦ Paulina Tkaczyk – klawesyn

Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu Prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej oraz Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie klawesynu i pianoforte Prof. Roberta Hilla (dyplomy z wyróżnieniem). Ukończyła również studia podyplomowe w Hochschule für Musik und Theater w Monachium w klasie klawesynu Prof. Christine Schornsheim uzyskując Dyplom Koncertowy. Studiowała także grę na flecie barokowym traverso u Prof. Karla Kaisera oraz u Prof. Michaela Schmidta-Casdorffa. Swoje umiejętności rozwijała na wielu mistrzowskich kursach klawesynowych i fletowych. Pracowała wtedy pod kierunkiem takich profesorów jak: H. Dreyfus, K. Gilbert, C. Tilney, B. van Asperen, R. Kohnen, J. Christensen, I. Wjuniski, W. Kłosiewicz, B. Kuijken, J. Ogg, R. Brown. W 2003 roku zdobyła wyróżnienie na Konkursie Klawesynowym Wyższych Uczelni Niemieckich w Saarbrücken. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała Nagrodę Edukacyjną Miasta Krakowa, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, „Sapere Auso” Małopolskiej Fundacji Stypendialnej, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Młoda Polska”, Stypendium DAAD Deutscher Akademischer Austausch Dienst. W 2002 roku założyła zespół „Cantica Sacra”, następnie „Musica Graziosa” (2008 r.) oraz „Ad libitum” (2010 r.). Współpracuje również z wieloma zespołami polskimi i zagranicznymi. Prowadzi kursy i wykłady poświęcone wykonawstwu muzyki barokowej. Koncertuje jako klawesynistka, pianistka i flecistka w kraju i za granicą. Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach i koncertach w Polsce, Francji, Niemczech, Słowacji i Szwajcarii – między innymi: XXIX Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, XIII Ogólnopolski Festiwal „Tydzień Talentów w Tarnowie”, Tynieckie Recitale Organowe, Muzyka w Starym Klasztorze w Łodzi-Łagiewnikach, „Tempus Paschale” w Lublinie, Gliwicki Festiwal Bachowski, III Festiwal Cichej Muzyki w Toruniu, 32 Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”, XIX Festiwal Muzyki Dawnej w Zamku Królewskim w Warszawie, XI Międzynarodowy Festiwal Organowy w Zakopanem, XVI i XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wolsztynie, „Letnie Podgórskie Koncerty” w Krakowie, V. Festiwal Muzyczny im. Theodora Christopha, koncerty w cyklu „Wieczory Wawelskie” oraz wielokrotnie w festiwalach: „Młodzi Artyści w Krakowie”, Dni Bachowskie, Festiwal de Musique Baroque d’Auvergne  (Francja). W 2014 roku wydała solową płytę – Ch.S. Binder: Sei Suonate per il Cembalo op.1, kolejne dwie, nagrane z Europejską Kameralną Orkiestrą Barokową „IL Giardino d’Amore” ukażą się w 2015 roku.

однокласснркидиастема этоалександр лобановский харьковкатарактыhttps://clarity-project.info/tenderer/38980513купить товар