logo

VII Festiwal Cichej Muzyki ♦ PERGOLESI na początek

Muzycznym nawiązaniem do niedawnych Świąt Wielkanocnych rozpoczynamy siódmy już Festiwal Cichej Muzyki. Sezon ten Towarzystwo Bachowskie rozpoczyna  z własnym pozytywem, który po latach starań i dzięki przychylności Urzędu Marszałkowskiego, udało się sprowadzić z Nieszawy, naprawić i „skłonić”  do działania. Mamy nadzieję, że ta zdobycz umożliwi rozbudowę repertuaru naszych koncertów o nowe formy muzyczne.

Giovanni Battista Pergolesi żył tylko 26 lat. W przeczuciu nadchodzącej śmierci pisał muzykę do „Stabat Mater” i stworzył dzieło niezwykłe. Nie potrzebuje ono czarnej ani żadnej innej legendy związanej ze swoim powstaniem. Broni się niezwykłym pięknem splecionym z liturgiczną duchowością. Urodą pomysłów melodycznych, przejrzystością partii wokalnych i instrumentalnych. Dzieło kompletne, zapowiedź talentu, który się nie spełnił.

S T A B A T   M A T E R


Repertuar:
Giovanni Battista Pergolesi „Stabat Mater”,
arie barokowe
Wykonawcy:
Julita Mirosławska – sopran
Karol Bartosiński – kontratenor
Ludmiła Piestrak – I skrzypce
Natalia Moszumańska – II skrzypce
Magdalena Kuźmińska – altówka
Tomasz Frycz – wiolonczela
Marcin Łęcki – pozytyw

Słowo: Jakub Burzyński

Termin: niedziela, 30 kwietnia, godzina 17.00

Miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Toruniu

Wstęp wolny

цена seo продвижениясамые популярные герои доты 2как узнать по номеру телефона где находится человек бесплатнокурс биткоина упалкак заказать товар из польши в украинуst tours petersburg de royaume-uni