logo

Muzyczna podróż do Hamburga

VI Festiwal Cichej Muzyki zaprasza na podróż do prawdziwej, a nie kleconej, metropolii. Usłyszymy POCZTÓWKĘ Z HAMBURGA”.

15 maja o godzinie 17tej w Sali Mieszczańskiej toruńskiego ratusza trio Fractal Ensemble zagra kompozycje muzyków związanych z Hamburgiem. Z mecenatu tego miasta – o czym się przekonamy – korzystali najwięksi artyści czasów baroku.

Nieskończenie subtelny i tajemniczy – taki właśnie jest fraktal, twór matematyczny, od którego zespół Fractal Ensemble wziął swoją nazwę. Struktura fraktalna wzbudzająca wiele emocji wśród naukowców jest równie intrygująca jak struktura muzyki XVII i XVIII wieku. To właśnie muzyka dawna w swej bogatej architekturze, przepełniona mozaikami kontrapunktów i kontrastującymi afektami pasjonuje zespół. Brzmienie fletu Traverso, violi da gamba i klawesynu – czołowych instrumentów z epoki, pozwoli nam przenieść się do najznakomitszych kościołów i pałaców Francji, Niemiec, Anglii czy Włoch. (za http://cdmo.art.pl)

Fractal-Ensemble z cdmo.art.pl

Fractal Ensemble to zespół specjalizujący się w interpretacji muzyki baroku. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem tak znakomitych artystów jak Barbara Maria Willi, Marek Toporowski, Michael Schmidt Casdorff czy Petr Wagner.

W skład zespołu wchodzą absolwentki kierunków instrumentalnych kierunkach związanych z interpretacją muzyki dawnej akademii muzycznych w Katowicach, Krakowie i Bydgoszczy:

Julia Obrębowska – flet traverso

Adela Czaplewska – viola da gamba

Anna Wiśniewska – klawesyn

Zespół koncertował między innymi podczas VIII Śląskiego Festiwalu Bachowskiego, na zamku w Leśnicy pod Wrocławiem, na I Wałbrzyskim Festiwalu Muzyki Dawnej. Repertuar Fractal Ensemble obejmuje muzykę XVII i XVIII wieku.

·

Program koncertu:

Georg Philipp Telemann (1681–1767) – Sonata h-moll ze zbioru” XII Sonat Metodycznych” TWV 41: h3

C.Ph.E.Bach – Sonata G dur na flet i basso continuo. WQ 127

Johann Mattheson – VI Suita Es-dur na klawesyn solo

Georg Philipp Telemann (1681–1767) – Sonata D-dur TWV41:D9 ze zbioru „Essercizii Musici”

Georg Friedrich Händel (1685-1759) – XII Sonata ze zbioru „XII Kasseler Sonaten” na violę da gamba i basso continuo

Georg Philipp Telemann (1681–1767) – Sonata h-moll na flet traverso, violę da gamba i basso continuo, TWV 42:h4 ze zbioru „Essercizii Musici”

Wstęp wolny