logo

BACH ◊ transkrypcje • 18 X 2015 • Łukasz KWIATKOWSKI

Po raz pierwszy w tym roku zagra fortepian. Oczywiście nasz patron nie komponował na ten instrument, ale od czego są transkrypcje.

V Festiwal Cichej Muzyki

BACH ◊ transkrypcje

Repertuar: muzyka J.S. Bacha w fortepianowym opracowaniu Ferruccia Busoniego

Wykonawca:

łukasz kwiatkowski

Łukasz Kwiatkowski (fortepian)

Słowo: Jakub Burzyński

Termin: niedziela, 18 październik 2015, godz. 17.00

Miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

Wstęp bezpłatny.

Łukasz Kwiatkowski urodził się 30 kwietnia 1981 roku w Łodzi. Naukę gry na fortepianie rozpoczął pod kierunkiem mgr Barbary Ligęzy, a następnie kontynuował pod kierunkiem prof. Anny Wesołowskiej-Firlej. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną i Liceum Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Łodzi. W 2000 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie fortepianu prof. Anny Wesołowskiej-Firlej. W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem studia i uzyskał tytuł magistra sztuki. W latach 2005-2013 był asystentem w klasie fortepianu prof. Anny Wesołowskiej-Firlej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W dniu 18 marca 2013 roku uzyskał stopień naukowy doktora sztuki muzycznej. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Fortepianu w macierzystej Uczelni. W okresie szkolnym był stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W roku 2003/2004 otrzymał stypendium umożliwiające studia w Royal Welsh College of Music and Drama w Cardiff w Wielkiej Brytanii, pod kierunkiem Dr Michaela Schreidera. Był również stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Otrzymał Stypendium Naukowe dla Wybitnych Młodych Naukowców przyznane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na lata 2012 – 2014. W 2014 roku otrzymał Nagrodę Polskiej Akademii Nauk. Jest autorem książki „Muzyka Jana Sebastiana Bacha w twórczości fortepianowej Ferruccia Busoniego”, Wyd. „Polihymnia”, Lublin 2013. W lipcu 2014 roku ukazała się jego płyta cd z utworami Bacha-Busoniego, wydana przez firmę fonograficzną Dux w Warszawie.
Jest laureatem konkursów muzycznych, pianistycznych i kameralnych oraz zdobywcą szeregu nagród, m.in.: II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Szafarni (1994), II nagrody i nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Koszycach na Słowacji (1995), „Grindea Award” dla najbardziej obiecującego młodego muzyka w Londynie (2001) przyznanej przez Carole Grindea – założycielkę EPTA, IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Londynie (2003), I nagrody i nagrody specjalnej dla trio fortepianowego na Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi (2004), zwycięzcą Concerto Trials Finals w Cardiff (2004). W duecie „Duo Subito”, wraz ze skrzypaczką Ludwiką Mają Tomaszewską-Klimek zdobył takie nagrody, jak: V Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym we Włoszech w Val Tidone (2007), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Weronie, Włochy (2008), Nagroda Specjalna Fundacji Perrenoud na XVII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Wiedniu (2009). W duecie fortepianowym z pianistą Kamilem Klimkiem uzyskali Wyróżnienie na XVII Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi (2010).
Brał udział w wielu koncertach jako solista i kameralista, m.in. w Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi, Filharmonii Narodowej w Sofii (Bułgaria), Filharmonii w Szczecinie, w Żelazowej Woli, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Antoninie w XII Chopinowskich Konfrontacjach, w Tarnowie w ramach „ Tygodnia Talentów”, w Studiu S-1 w Warszawie, w St. Martin-in-the-Fields w Londynie, w St. David’s Hall w Cardiff, w ramach festiwalu Chopinowskiego w Nohant (Francja), a także w Weimarze, Stuttgarcie (Niemcy), Chicago, Columbus (USA), Meksyku, Bösendorfer Saal w Wiedniu, na Primavera Festiwal we Włoszech, w Wilii Atma w Zakopanem, Collegium Maius Uniwerstytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2009 r. wykonał recital solowy “W hołdzie Arturowi Rubinsteinowi” w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego w Łodzi. W latach 2010 – 2011 odbył tournee koncertowe w Chile z solowymi recitalami fortepianowymi w La Serena, Concepcion, Santiago de Chile, Antofagasta, Punta Arenas, Iquique. Zagrał wiele recitali w ramach „Wieczorów Muzycznych” w Akademii Muzycznej w Łodzi i w ramach cyklu „Muzyka na Politechnice” w Łodzi. W 2013 roku zagrał recital na Festiwalu Muzycznym „Semanas Musicales” we Frutillar w Chile.  Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Radia Łódź oraz Telewizji w Chile.
Uczestniczył w wielu kursach pianistycznych krajowych i zagranicznych prowadzonych przez takich artystów, jak: Halina Czerny-Stefańska, Dominique Merlet, Adam Wibrowski, Alicja Paleta-Bugaj, Cyprien Katsaris, Jeffrey Swann, Konstantin Scherbakov, Irina Ossipova, Artur Pizarro, Christopher Elton, Klaus Hellwig. Prowadził kursy mistrzowskie pianistyczne dla studentów w College of Fine Arts, Ohio, USA, 2007, Conservatorio de Musica w Santiago, Chile, 2011.
http://www.lukaszkwiatkowski.com/plprodvijeniedroidolomкисточки для макияжа наборкупить кормушки для рыбалкиdneipertours de chemin de fer transsibérien