logo

28 października ZAPRASZAMY NA CHWILĘ muzycznej nieskończoności.

Tak zapewne odczytamy muzyczne przesłanie artystów kierowane do nas za pośrednictwem nietypowego zestawienia instrumentów.

Władysław Kosendiak zaprosi publiczność na bardzo osobiste wydarzenie, bowiem repertuar będzie się składał z utworów dla niego, z różnych względów, ważnych czy też od dłuższego czasu towarzyszących mu na artystycznej drodze. Słowem i muzyką opowie czym żyje i jak wygląda jego muzyczna wędrówka, którą kontynuuje już od ponad trzydziestu lat. Różnorodność gatunków muzycznych i stylistyk jakimi może posługiwać się saksofonista, daje mu duże możliwości w podróżowaniu po świecie muzyki. Najważniejszy jest jednak moment spotkania z publicznością – osobiste zaproszenie do swojego świata. Muzycznego wsparcia udzieli mu Marcin Armański, wieloletni kantor Kościoła Pokoju w Świdnicy, który zagra na pozytywie.

VIII Festiwal Cichej Muzyki

Tytuł: Bach to infinity

 

 

Wykonawcy: Władysław Kosendiak – saksofony, Marcin Armański – pozytyw

Repertuar: J. S. Bach i jemu współcześni – impresje

Słowo: Jakub Burzyński

Termin: niedziela, 28 października 2018, godz. 17.00

Miejsce: Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Toruniu (Muzeum Okręgowe)

Wstęp wolny.

 

Władysław Kosendiak – muzyk, pedagog. Gra na saksofonach: basowym, barytonowym, tenorowym, altowym i sopranowym. Jako solista współpracuje z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu, Filharmonią Opolską oraz Filharmonią im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu. Współpracował również z Operą Wrocławską. Z orkiestrą Auxo nagrał Pasję wg św. Marka, skomponowaną przez Pawła Mykietyna (CD otrzymało nominację do nagrody muzycznej Fryderyki). Koncertował w ramach licznych festiwali m.in. Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Musica Polonica Nova. Uczy w klasie saksofonu w PSM II st. we Wrocławiu oraz ZSM w Wałbrzychu. W 2009 r. założył SAXARTE Quartet, w którym na saksofonie tenorowym gra w towarzystwie Karoliny Pernal, Karola Goli i Piotra Szweca. Od wielu lat gra również na cynku.

 

Marcin Armański naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem Ks. Zbigniewa Rogali, następnie kształcił się w Salezjańskim Liceum Muzycznym w Lutomiersku . W 2007 roku uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował organy w klasie profesora Juliana Gembalskiego i Zygmunta Antonika.

Jako koncertujący organista występuje w kraju i za granicą, m.in.: w Niemczech, Belgii, Szwecji, Finlandii, Czechach i Słowacji. W 2011 roku zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy.  Jest organizatorem życia muzycznego na Dolnym Śląsku, od wielu lat prowadzi festiwale organowe m.in w Jeleniej Górze , Karpaczu, Kaczorowie, Bolkowie. Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji ( w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej).

Od 2006 związany jest ze Świdnicą na Dolnym Śląsku. W latach 2006 -2015  pełnił  funkcję kantora Kościoła Pokoju w Świdnicy. Był również odpowiedzialny za muzykę w Kościele Ewangelicko- Reformowanym we Wrocławiu. Jako pedagog związany jest z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Świdnicy oraz z Diecezjalnym Studium Organistowskim.

W 2016 roku zapoczątkował autorki projekt edukacyjny pod nazwą „Ogólnopolskie Warsztaty dla Organistów i Muzyków Kościelnych”, który prowadzony jest regularnie pod patronatem Synodalnej Komisji ds. Liturgii i Muzyki Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce.

Zajmuje się organmistrzostwem- rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych.

Za: http://cdmo.art.pl/наполнение сайтаraskrytka.xyzпоставщики рыболовных товаровмониторинг сми и сетиОслабление курса юаня к доллару центральным банком Китаятканевые ролеты днепр