logo

21 kwietnia EWA POBŁOCKA zagra BACHA

Zapraszamy na koncert muzyki

Jana Sebastiana Bacha

w wykonaniu wybitnej pianistki,

Ewy Pobłockiej,

który odbędzie się w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu w niedzielę, 21 kwietnia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Ewa Pobłocka urodziła się w Chełmnie, ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku i jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (klasa fortepianu). Jest pianistką wszechstronną, o bardzo bogatym repertuarze. Odnosi sukcesy grając zarówno Bacha, jak i Lutosławskiego.

„Uwielbiam Bacha, coraz więcej gram Mozarta, a także muzyki współczesnej. Zwłaszcza ‚Koncert’ Lutosławskiego otworzył przede mną nieznany dotąd obszar muzycznego piękna. To wspaniały utwór, napisany świetnie na fortepian. Daje pianiście możliwość pokazania się od różnych stron: fakturą nawiązuje do XIX-wiecznej tradycji, wymaga impresjonistycznej wrażliwości na barwę, bartókowskiej precyzji rytmicznej, śpiewnego dźwięku i szerokiej frazy. Uwielbiam ten koncert i ćwiczę go jak Bacha. A do Bacha mam specjalny stosunek, ale też ta muzyka wymaga specjalnego nastawienia. Bacha nie można grać ‚z marszu’, ani mieszać go z inną muzyką. Podobnie jest z Schubertem (..)

.Muzyka powinna wzruszać.” („Studio” 1994 nr 5)

♦ Zapraszamy też do wysłuchania i … obejrzenia niedawnej audycji Agaty Kwiecińskiej („Five o’clock”, Polskie Radio II), której Ewa Pobłocka była głównym gościem: http://www.polskieradio.pl/8/2039/Artykul/806343,Bach-i-Ewa-ktora-uchronila-Pawla-Huelle-przed-samobojstwem-(wideo)

♦ Więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Pob%C5%82ocka

♦ Witryna artystki: http://www.poblocka.com/автоматическая оптимизация сайтаlucky ff718liwклиника доктора парамонова в саратовеpagehackbattle of moscow locationТунян